Relaxační víkend

31. března 2008 v 21:12 | Peggy |  Kronika
A je to za námi. 28. března jsme vyrazili na Nažidla a 30. března už jsme museli zpět do civilizace. Odjezd sice provázelo mírné rozčarování z počtu zúčastněných, ale užili jsme si to jako vždy skvěle.
Ve zkratce připomenu děj . V pátek jsme měli v 15:30 sraz na busáku ve Velešíně. Kromě mě dorazila ještě Šárka s Pájou a psem Karlem. V Kaplici jsme přibrali Doktora. Cesta byla pohodová, do busů jsme se jen tak tak vešli . Pohled na srub byl uchvacující (samozřejmě jako vždy). Zatopili jsme si v kamnech, debatovali a naučili se několik společenských tanců (Proběhly totiž takové rychlotaneční pro nás nevzdělané .). K večeru dorazila zásobovací četa v sestavě Úža, Kvítko. Společnými silami jsme snesli zásoby z kopce a ukuchtili si večeři (móc chválím naši hlavní velitelku Úžu za vynikající fazole ). Za světla plynové lampy jsme vyzpěvovali oblíbené hity k ohni, než nás přepadla chuť natáhnout kostru. Nikdo neodolal. Po malém zemětřesení (za epicentra byla označena dvě individua - Doktor a Peggy) se všichni vydali do říše snů .
Po ranní kávě, snídani a Šárky telefonátu jsme se pustili do hledání pokladu. Moderní technika nás nechala rychle ve štychu, procházka se nám tedy prodloužila. Někdo nebyl nadšen, někomu se to moc líbilo (cesty lemovaly mechy různých rodů, u chatové oblasti se válely zajímavé skládky, útočil na nás pes, brodili jsme most, zvedal se mi lehce žaludek nad lidmi, kteří vyhodí odpadky do přírody, přelézali jsme přírodní překážky a nakonec jsme cíl cesty opravdu našli!) . Došli jsme na Louzek, kde měla být schovaná keška (kdo byl ví, kdo nebyl ví hov*o - ale nebojte se, napíšu vám článeček, abych vás mohla vzdělat). Šikovným nálezcem se stala Pája, přistání bylo sice tvrdší, ale keška byla nalezena! Cesta do srubu vedla ještě přes kaplické tábořiště, které nás docela zaujalo. Tábor na takovém místě musí být bomba.
Po obědě jsme natahali nějaké dříví, někdo si natáhl kostru, někdo kul pikle . Přidala se k nám Sylvén, udělali jsme zásobovací výlet do Penisu, a nakonec jsme ještě museli propustit Šárku s Pájou a Karlem do civilizace kvůli zdravotním potížím . Dlouho do noci (vlastně do rána) jsme likvidovali zásoby a hráli kreativní hry - asociaci, kontakt, pantomimu, Ahoj Pepo! - stále dokola .
Když jsme se v neděli ráno probrali a vyběhli ve spacím oděvu směrem ke kadiboudám, čekalo nás zábavné překvapení (zvlášť pro ty, jejichž spací oděv byl hodně chudý ). Musím uznat, že ráno nebylo zas tak ráno, spíš dopoledne, ale na tom nezáleží, vždyť nám ukradli hodinu! No a k tomu překvapení. U našeho svatého místa postávaly tři osoby a hrály si s kořenem blíže neurčovaného jehličnanu. Slušně jsme pozdravili "Dobré ráno" a tvářili se naprosto nepřekvapeni návštěvou majitele srubu a dvou mladých pomocníků . A co mohlo tak následovat? Po snídani a kávě začal velký úklid a doplňování zásob dřeva pro příští obyvatele našeho ráje. Všechno jsme zvládli s klidem a pomalu se rozloučili. Sylvén s Doktorem se statečně vydali vláčkem a já se přidala k zásobovacímu týmu.
Víkend to byl nádherný. Počasí objednané na jedničku. Relaxovalo se krásně. Jen se toho zase plno vymyslelo... Proto všechna témata, která jsme měli probrat a neprobrali jsme je, zveřejním někde v dalším článku a doufám, že začne žhavá diskuze. Postupem času taky dodám nějaká fota .
Peggy
Překážky při cestě na Louzek. Někdo je obešel, někdo přelezl .
Statečně jsem kmeny překonali, aniž bychom se nabodli o čouhající větev.
Tohle už je kaplické tábořiště a totem, který jsme tam objevili.
Šutřík se skautskou lilkou u stožáru. Moc pěkné .
Zvoničku s náhrobkem tam měli taky. Bez nápisu, takže nevíme, co to znamená...
Doktor s Pájou vše prozkoumali .
A detail náhrobku.
Před odjezdem je třeba dát všechno do pořádku. Úža se statečně máchá v ledové vodě.
I tady se uklízí jak o život.
Tento červený flek si balí... Jinak, kdybyste flek někdo nepoznal... To je Doktor!
Oltář nejkrásnější . Kamna, srdce Nažidel.
Sylvén s Doktorem .
Zátiší s basami .
Opět Úža v akci. Sice zezadu, ale my ji poznáme, vždyť je naše!
Někdo uklízí, někdo pózuje .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peggy Peggy | 31. března 2008 v 21:17 | Reagovat

Prosím všechny, co fotili (Sylvén, Šárka s Pájou, Úža, Kvítko), aby dodali fotky. Vím, že z telefonů to nebude žádný zázrak, ale nějaké vzpomínky se hodí vždycky :-).

2 BG-Úža ;-) BG-Úža ;-) | 1. dubna 2008 v 17:05 | Reagovat

děkuju za pochvalu :-) a doufám že ste nedopadli podobně jako já :-( nákej ošklivej bacil mě bacil, ale i tak to stálo za to :-D a těším se na příští návštěvu našeho ráje.. At žijí Nažidla!!! :-)

3 Kvítko Kvítko | E-mail | 1. dubna 2008 v 18:08 | Reagovat

výlety do ráje stojí vždycky nakonec zato

4 Peggy Peggy | E-mail | 1. dubna 2008 v 18:14 | Reagovat

Jo ráj je ráj :-D.

5 Doktor Doktor | 2. dubna 2008 v 20:42 | Reagovat

Super fíkend, který musíme zopakovat v hojnějším počtu!!!!!

6 Sylvén Sylvén | E-mail | 14. června 2008 v 0:04 | Reagovat

Jasně vřele se všemi souhlasím, tenhle víkend stál opravdu za to a hlavně ta cesta k vláčku s Doktorem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama