Debatní kroužek

31. března 2008 v 22:24 | Peggy |  Kecárna
Tak jdeme debatovat!
Na některé věci chci jenom upozornit, o některých tématech se musíme opravdu pobavit. A nechcu slyšet žádný "Nemám k tomu co říct...", protože k většině se vyjádřit musíte už jen proto, že se bavíme O NÁS. Začněme tedy...
 1. Registrační poplatky. Měly být vybrány na Nažidlech. Nejsem si jistá, jak to s nimi vypadá, vím jistě, že já jsem opozdilec... (Finanční situace mi nepřeje .) Každopádně se platí 300 Kč Kvítku, pokud tedy máte taky černé svědomí, ozvěte se do komentářů, na GZaZG mail nebo přímo volejte Květě.
 2. Velikonoční skautské kuřátko je za námi. Účast byla poskrovná, ale výsledek skvělý. Vybrali jsme 4616 Kč. Kromě čtyř děcek se zúčastnily: Kvítko, Úža, Sylvén a já . Děkuji nám za účast, doufám, že Kapka bude lepší.
 3. V květnu je naplánovaná výprava do Plzně. Program bude myslím lákavý jak pro děcka, tak pro nás. Termín ještě není stanovený (Kvítko, úkol pro tebe.). Pokud máte zájem jet, není problém .
 4. Tábor bude 2. - 16. srpna 2008 na Zlaté Koruně (PROČ? Máme nováčky a bude to pro ně jednodušší. Tábor proběhne celý bez evakuací. Můžeme jezdit na výlety po Šumavě bez problémů. Máme větší možnosti v případě deštivého tábora. V pohodě umyjeme děti jedenkrát za týden v teplé vodě. Atd.). Pro diskuzi jsem vytvořila zvláštní návštěvní knihu, tak ji nepřeskakujte! Návštěvní kniha
 5. Náborová akce. To je můj osobní návrh po inspiraci načerpané na vůdcovském kurzu. Už máme za sebou neúspěšný pokus o přilákání nováčků (určitě si vzpomínáte na Karamelovou věž... ), ale nesmíme se vzdát tak lehce. Takže další kniha na téma náborové akce. Návštěvní kniha
 6. Také potřebuju zpětnou vazba na náš blog. Odpovězte mi tedy prosím na několik otázek. Je náš blog přehledný? Najdete to, co zrovna potřebujete? Nedávám sem zbytečné články? Poskytne vám dostatečné informace o dění v našem kmeni i středisku? Chodíte se sem mrknout pravidelně? Uvítali byste nějaké jiné aktivity, jako třeba různé soutěže atd.? Máte ještě nějaký návrh na zlepšení? Chybí vám nějaké důležité informace nebo cokoliv jiného? Vyhovuje vám upozornění na nové články mailem?
 7. Tradiční a netradiční kolektivní sporty. Prachem zanesený nápad, který se mi zdá hodný oprášení. Podle prvních představ mělo jít o okresní akci pro skauty a rovery, další návrh byl pro rovery a dospěláky. Okresní akce není špatný nápad, už je to dlouho co jsme se někde takhle pěkně sešli . Co vy na to? Zdá se vám to jako dobrý nápad? Půjdem do toho?
 8. GZaZGfest. Tento nápad je taky pěkně zaprášený. Ani nevím, kolika dalším íťákům jsme ho představili. Byla to taková naše vize přehlídky velešínských kapel pod křídly našeho kmene. Když můžem schovávat pod křídly country bál, proč bychom tam nenarvali i rock bál? Pokud někoho nápad nadchl a budeme se jím zabývat, přidělám také samostatnou návštěvní knihu...
 9. Trička... Jo jo jo, to bylo plánů, což? Poslední návrh byl myslím modré tričko se žlutými nápisy. Už je to ale pěkně dávno, co jsme tuhle otázku řešili a mezitím jsme si vyzkoušeli, jaké to je, tvořit tričko maturantů. Můžeme se do toho pustit tedy znovu a když budeme mít štěstí, k Vánocům si nadělíme slušivá trička .
 10. Další z mých osobních návrhů. Jestli jste zapomněli na nováčkovskou, tak vám ji tímto připomínám, protože mě napadl ještě jeden bod - shlédnout Dívčí válku a min. jednoho Cimrmana podle vlastního výběru. Tak pište, co vy na to .
 11. Dokud mám ještě v paměti vůdcovský kurz Pavučina, musím se vás optat (nebudu vás nutit, jen se ptám), jestli bychom někdy nevyrazili na nějakou větší akcičku. Celostátní nebo mezinárodní, to je fuk. Jestli se tváříte u svých monitorů kysele, ráda bych vás nadchla, ale nevím, jak vám náboj, který do mě Pavučina nalila, můžu předat. Sylvén vám jistě nadšení potvrdí. Mám tedy napsat článeček o skautských akcích, které by se nám mohli líbit?
 12. Blíží se nám maturity... Ach jo . Tak mě napadlo, protože si skauti a hlavně přátelé pomáhají, jestli bychom nemohli zprostředkovat výměnu informací. Někdo ví, někdo se v něčem šťourá a netuší... Někdo si vypracovává maturitní otázky, jiní mají zase šikovné poznámky. Jak se na vlastní výměně informací mezi sebou dohodneme, to už je otázka (icq, mail, rande atd.), ale hodilo by se například uvést, kdo z čeho maturuje, popřípadě, kdo může poskytnout jaké konzultace. Zase mi tedy pište do komentáříků, pokusím se vytvořit nějakou přehlednou tabulku . (KDO je jasné, Z ČEHO jsou maturitní předměty a CO jsou možné konzultace, poznámky a tak podobně.)
KDOZ ČEHOCO
PeggyČJ, ANJ, BIO, CHEčeština, biologie, trošku chemie
HadDEJ, ZSV, ANJ, ČJ
SylvénČJ, MAT, technologie a konstrukce
ÚžaČJ, ANJ, BIO, CHE
Je toho dost, ale já věřím, že přečíst to a reagovat zvládáte. Určitě pište komentáříky, koukejte do návštěvních knih určených k debatování, házejte vlastní návrhy, nadávejte, chvalte a co vás ještě napadne . Děkuju za pozornost Peg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peggy Peggy | E-mail | 31. března 2008 v 22:55 | Reagovat

A abych si udělala radost, hned přidávám svůj vlastní komentář ;-). Už to opravdu hraničí se schízou... :-D

1) Registrace... Ehm... Květuško, tohle prodebatujem spolu... Doufám, že se mi podaří najít šikovnou brigádu, páč mám co splácet...

2) Jé, já se vůbec nezeptala, jestli chcete do Kapky jít! Chcete???

3) Já bych jela :-). Stýská se mi po Spanilce a Billovi :-).

4) Už jsem hodila komentář do debatní knihy.

5) Taky tady mám už komentář v návštěvní knize... :-D

6) Já si budu těžko dávat zpětnou vazbu na své vlastní dílo... Jen můžu říct, že z vás mám radost, občas mi píšete i komentáře :-).

7) Jak jsem psala, okresní akce už dlouho nebyla. Hlavním důvodem je to, že pokud ji neuděláme my, neudělá ji nikdo :-). Myslím, že pokud budeme mít dobré nápady, mohla by tahle akcička vyjít. Jen stále nevím, pro kterou věkovou kategorii ji směřovat. Co myslíte? Uděláme akce pro rovery a dospěláky? Nebo skauty a rovery? Nebo dokonce prcky? Či na věku nezáleží jen když přijede družstvo určitého počtu?

8) Když jsme to vymysleli, zdál se mi GZaZG fest good. Teď si nejsem jistá tím, jak by měl vypadat. Každoročně probíhá v kozelně Made in Velešín... Ale zase bychom nemuseli zvát jen velešínský kapely (tím narážím hlavně na Orfíky a Fontanelu), co třeba taková Deklarace :-D? Nebo Urquell Brothers? Můžem udělat myšmaš nebo něco jinýho... Hlavně žádný soutěže typu, vypít malý pivo brčkem... :-D

9) Trička... Jo jo jo, bylo by pěkné, kdybychom měli hezká trička, aby nás každý hned poznal... A nikdy na nás nezapomněl :-D :-D :-D.

10) Co jiného psát k mému návrhu? :-D

11) Já osobně bych nějakou větší akci vyzkoušela. Poznat nové lidičky, setkat se se známými z Pavučiny, z Ostravy nebo ze Smrště... Lákala by mě klidně i nějaká lesní škola. :-)

12) Určitě jste si všimli, že tabulka už má první řádek :-D. Pokud budete potřebovat češtinu, mám šikovná skripta, jinak poznámky jak z kterého období, čtenářák nemám vůbec... :-( Z biologie mám taky poznámky psané rukou nebo jen vědomosti, pokud něčemu nerozumíte, mohu se pokusit vysvětlit (pokud to sama budu tušit :-D). A chemie, to je otázka, podle toho, co byste potřebovali... Každopádně icq na mě máte všichni :-).

Hotovo :-D.

2 Had Had | 31. března 2008 v 23:55 | Reagovat

Na většinu otázek odpověď neznám, takže souhlasím. Super trička na zakázku dělá UAX, nejsou nejlevnější,ale stojí za to...

Maturita- Dějepis, ZSV, Angličtina, Čj

+ otázka: bude letos Ivančena?

3 Sylvének Sylvének | E-mail | 1. dubna 2008 v 8:49 | Reagovat

Ahojky Peggy, registrace už mám zaplacené. Kuřátko se opravdu povedlo až na tu zimu, na Kapku bych se letos také chtěla moc dostat, v květnu do Plzně bohužel nepojedu mám tu maturitu jak víš, ale uvidím jaký bude termín, na tábor jedu k náborovce mě bohužel zatím nic nenapadá ale pokusím se něco zplodit a ten blog mi vyhovuje a chodím sem poslední dobou stále častěji, protože se mi tu líbí. Vyhovuje mi když posíláš aktuality na email, s tradičními sporty a naším festem vřele souhlasím a trička jsou bezva nápad. Nováčkovská by možná měla přibrat víc bodů než jen dva. Jo a ty celostátní a mezinárodní akce určitě napiš. Lidičky já jedu na přelomu dubna - května na Klíč a už se nemůžu dočkat, Pavučina mi hodně dala a to nadšení :) ...

4 Sylvének Sylvének | E-mail | 1. dubna 2008 v 8:49 | Reagovat

Jo a maturuju z Čj, Mat, technologie a konstrukcí

5 Peggy Peggy | E-mail | 1. dubna 2008 v 12:22 | Reagovat

Hade, budu brát tedy tvou odpověď ano na všechno (aby ses pak nedivil s čím vším si souhlasil :-D), ale napiš mi alespoň zpětnou vazbu na blog (je to šestka), děkuji.

To mě právě napadlo, že bychom si mohli nechat udělat trička od nějaké agentury, takže pokud máte ještě jiné nápady, hlašte. Až budu mít čas, zkouknu třeba bet, jestli najdu nějaké výhodné nabídky.

Ivančena je otázka. Určitě bude, ale jestli pojedeme, to je těžký... Myslím si, že pojede Písnička, možná, že se mezi vámi najde víc zájemců, tak není problém, aby jste vyrazili. Já to vidím bledě, dva víkendy před máme už Zlatku a závod, tak možná, když závod odpadne... Uvidíme. Jinak mrknu na termín.

To Sylvén: Nováčkovská má víc bodů, tohle je jen další doplnění, které mě napadlo. Jestli tě napadne ještě něco, šup sem s tim (jinak nováčkovskou najdeš v kronice).

Ten Klíč ti závidím :-). Taky bych vyrazila, ale bohužel, neni čas, nejsou finance. Já doufám, že nějakou akci zkusíme :-). Třeba po maturitách :-).

6 BG-Úža ;-) BG-Úža ;-) | 1. dubna 2008 v 17:31 | Reagovat

tak tedy :-)))

1. registrace už mám taky vyřízené ;-)

2. na kuřeti to bylo fakt super :-)) hlavně zpětná vazba mě dost baví ;-) a na kapku se taky těším a snad mi do toho nic nevleze, takže nic dopředu neslibuju.. :-( ale to už znáte ;-)

3. Plzen, tak tam semnou spíš nepočítejte:-(

4. tábor???? no to je otázka sama pro sebe.. na tu dokážu odpovědět na 100% v květnu ale budu dělat všechno pro to abych mohla na celých 14. dní ;-)

5. náborová akce.. no nejlepší by bylo si dát rande, co??? :-D třeba nás něco někoho napadne ;-) ale určitě sem pro ;-) hlavně věčí propagace u těch doktorů, krámů, autobusovýho nádraží atd... :-))

6. Pegguško, blog máš dokonalej ;-)

7. Okresní akce je výborný nápad.. jen aby to nějak dopadlo.. určitě bych to neomezovala věkem

8. fest je taky dobrý nápad.. jen to chce vymyslet místo, ze zbytkem už nebude problém.. ale nenapadá mě nic moc.. Plzenka, Růže?? co jiného??

9. trička jo.. no proč ne?? :-)

10. k nováčkovskej se raděj nebudu vyjadřovat

11. no mezinárodní akce a celostátní zní zajímavě.. uvidíme časem

12. no co na to říct.. maturuju ČJ, AJ, BI, CH nikomu nic neporadím, páč sama nic nevím ale nějaké vypracované otázky ráda poskytnu

- no tímto sem se vyčerpal

7 Peggy Peggy | E-mail | 1. dubna 2008 v 18:34 | Reagovat

Tábor, nábor a podobné akce by bylo určitě nejlepší řešit v houfu, jenže to je u nás docela problém. Proto jsem myslela, že na netu to bude pro všechny jednodušší. Stačí kliknout, přečíst, napsat pár písmenek a je to. Zvládne to každý i bez toho, abychom museli dávat dohromady společný víkend a nakonec by nám polovina odpadla... Štěstí nám v tomto směru nepřeje... Samozřejmě můžeme randit i v menších počtech a potom to sem hodit, to neni problém. Jak už jsem někde napsala... Víc hlav víc ví :-).

Taky mě ještě napadlo sejít se na chatu. Založit si chatovací místnost a prodebatit nějaká témata. Což? Bylo by pro vás jednodušší sejít se v určenou hodinu na chatu?

Místo pro náš fesťáček je pro mě taky záhadou. Když jsme nad tím snívali s Květou, napadlo nás, udělat to pod širým nebem :-). Pak nás taky napadlo kino. Já bych řekla, že bude hodně záležet na tom, jak to pojmem. Pokud si uděláme večírek jen s Fontanelou a Orfíkama, kozelna by jim mohla stačit a přijde i spoustu lidí. Pokud budem chtít něco většího, tak by šlo to kino, ale jestli nám někdo přijde a jestli bude vytvořena správná pařící atmosféra, to je otázka...

8 Sysuska Sysuska | E-mail | 2. dubna 2008 v 13:32 | Reagovat

Ahojky Pegguško, vím, že nováčkovská je rozsáhlejší než dva tvé přidané body, ale i tak je toho málo a co dostaneme za splnění to jsme také nedomysleli, proto se do toho možná nikdo nežene. Jo a k té náborovce by asi opravdu bylo lepší udělat slez nebo raději slet:D

9 Peggy Peggy | E-mail | 2. dubna 2008 v 14:42 | Reagovat

Zajímavej postřeh s tou nováčkovskou. Chybí vám dámy a pánové motivace do plnění naší nováčkovské? Tak si nějakou musíme vymyslet :-). Já netuším, co by mohla být dostatečná motivace... Což? Nějaké návrhy?

Ještě se vracím k fesťáčku. Úža nakousla růži. Nejdřív mě to netrklo, ale teď vím! Vždyť venku maj spousty prostoru... Jen si nedokážu představit třeba Orfíky v růži. Růže je pro mě spojena s trošku jinačím stylem muziky... :-D

10 Peggy Peggy | E-mail | 2. dubna 2008 v 22:44 | Reagovat

Tak Hade, Ivančena bude víkend 25. - 27. 4. 2008. Vypadá to, že je připravená nějaká větší akce než na co jsme zvyklí :-). Všechny informace najdeš na skautské křižovatce (vyhledej si Ivančenu a je to :-)).

Ptala jsem se Písně, jestli pojede. Ta nemůže... Takže jedině někdo z nás ještě? Což? Jak už jsem hlásila, já bohužel nejedu... Ach jo, je toho ale moc...

11 Sylvén Sylvén | E-mail | 8. dubna 2008 v 8:03 | Reagovat

Jo zapomněla jsem napsat, že maturitní otázky z češtiny bych mohla hodit do éteru, ale s ničím jiným si moc rady nevím, spíš bych občas potřebovala doučko z matiky, nehlásí se někdo?Fakt bych to moc ocenila.A jinak Peggy, příští rok mě budeš doučovat CHE, ju?Prej je v tom Brně dost těžká a já se tam prostě musím dostat:) Tak páčko mějte se tu fajn:)

12 Peggy Peggy | E-mail | 8. dubna 2008 v 14:32 | Reagovat

No, uvidíme jak mi chemie půjde :-D

13 Doktor Doktor | 10. dubna 2008 v 22:20 | Reagovat

tak konečně mám trochu času sem taky něco hodit...

1)Registrace....Móc děkuji Květušce...velice brzy snad splatím, bohužel moje nynější výplata sotva pokryje náklady na studium v Praze,ale my dva se dohodnem, že? Když jsem u těch peněz, vim,že dlužím i jiným, taky velmi brzy splatím, nebojte se, nezapomínám na lidi, co mi pomohli.

2)Za vybrané peníze na Kuřeti gratuluju, je to jedině dobře...Myslím,že by lidi měli přispívat pravidelně,aby výsledek byl někde vidět...Já jsem třeba nedávno daroval krev...Velice zajímavej pocit vám řeknu:-)

3) Květen a Plzeň...mno, uvidíme podle finanční situace(a podle přímaček, že:-) )

4) Tábor....mnbo, že jsme toho na tábor na Nažidlech probrali,což? Mno, myslím, že jsme chytří,na nějaký program přijdeme....Já osobně bych rád zrealizoval tu výměnu rolí, kdy my máme býti dětmi(moc dobrej nápad, mě se moc líbil a mrzí mě, že se na táboře nedal realizovat)

5) Náborovka....nikdy jsem nepřekypoval nápadama, jak jste si všimli, ale jsem pro každou špatnost:-)

6) Blog...Přehlednost 1, najdu, co potřebuju, nedáváš sem zbytečnosti, informace 1, chodím celkem pravidelně(aspoň jednou týdně sem juknu), soutěže - jsme hraví, šup sem s nimi:-) , návrh na zlepšení?není potřeba, my se máme dnes lépe než zítra...pozítří...včera....:-D , vše vyhovuje,jak zprávy emailem,tak i zbytek,beruško

7) Jo, okresní akce se mi líbí, na něčem se dohodneme, rád uvidím ostatní skautíky zralí pro každou špatnost

8) O festu nemám žádné představy, moc Wels neznám, výběr je tudíž na Vás domovských...ale pomůžu, když budu moci

9) Trička- fajn nápad...:-)

10) Nováčkovská...měli bychom se konečně dokopat k jejímu plnění, někteří mají splníno velice málo úkolů,že? :-)

11) S časem jsem na štíru, práce, škola, zkoušky, přímačky...

12) Megguška má myslim mojí BIO, pokud budete potřebovat s něčím poradit, na ICQ mě odchytněte, rád pomůžu...bio, che, čj, mat(spíš základní věci, už si toho moc nepamatuju), anj(tady sem myslim machr)...cokoliv budete potřebovat, poradím, když budu moci

Tak,to je myslim vše...tedy zatím...:-)

14 Peggy Peggy | E-mail | 16. dubna 2008 v 22:25 | Reagovat

:-( :-( Jestli se tady někdo vyskytujete, tak se nebojte, že bych na vás zapomněla. Teď jsem psala článeček, ale jako vždy jsem si neuvědomila tu troufalost psát ho pomaloučku rovnou na blogu a nenapsat si ho do wordu... Co myslíte, že se stalo? Já se klidně pochlubím. Zmizel nenávratně pryč, protože po dlouhé neaktivitě na blogu se automaticky odhlašuje :-(. Ááááááááá! Grrrrr! Tak to zkusím znovu jindy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama