VK Pavučina - Plzeň, Strakonice

20. února 2008 v 19:18 | Peggy |  Fotogalerie
Po čtvrtém pavučinovém víkendu jsem se konečně rozhoupala k tomu, abych vás taky pomocí fotek seznámila se skvělým vůdcovským kurzem s ještě skvělejšími instruktory :-). Tak jdem na to!
Plzeň, 9. - 11. listpadu 2008
Tohle je Brčko, vůdce celého kurzu. Opravdu fajn energickej človíček. Je z Prahy, pracuje v mateřské školce a přednáší nám všechno možný, co souvisí s psychologií.
Uprostřed na stole je snídaně, jestli jste si nevšimli :-). Naše první hromadné setkání. Brčko nám vysvětluje, co se bude dít, a my po sobě zvědavě pokukujem :-).
Abychom se lépe poznali a zapamatovali si aspoň nějaká jména, hráli jsme několik seznamovacích her. Zleva: Roubík, Ještěrovy nohy, Kop, Sylvén, Peggy (to jsem já :-D), Brčko, Zub (naše skvělá kuchařka) a Alex. Alex je pro mě spojena hlavně se zvukem tamburíny, který nás provází celý víkend, leze nám krkem a utíná nám zajímavé debaty při programech, protože se pořád nestíhá :-). Jinak se taky stará o maskota Filipa - velkého tmavého pavoučka, který jezdí s námi :-).
Zleva: Klára, Béďa a Sid. Sid je z Blanska, a proto je jeho mluvený projev úplně skvělý. Baví mě, jaká používá slova :-D. Úplně mě dostává, když klukům říká borci :-D.
Zleva: dole sedí Šamanka, to je tedy číslo :-). Usměvavá, upovídaná, prostě skvělá. Hore sedí Wanda. Studuje žurnalistiku a dokáže živě debatovat (např. při programu debata jsme probírali problém Santa Claus X Ježíšek). Dále Maruška a Kaskadér. Kaskadér je taky pěkný číslo a s Maruškou jsou jediní "vodovodní" skauti na kurzu.
Jedna z prvních přednášek - Plánování. Z tohoto úhlu není vidět naše vyděšené pohledy, škoda :-). A přednáší nám Šlehy. Hned po příjezdu jsme byli rozděleni do čtyř družin (oranžová, modrá, zelená a žlutá) a dostali jsme svého "patrona". Já a Sylvén jsme žlutá družina pod vedením právě tohohle živého člověka. Živého tedy jen dost dlouho po probuzení, protože jinak vypadá dost mrzutě :-D.
Nemůžeme se pořád jen něco drtit, ale také si zkoušíme různé aktivitky a hry. Tohle je příprava na naši první fitku, obyčejná hra pro děcka, ale super :-). Ukazující postava je Cecek, náš "fitkáč". Stará se o fitky, které připravujeme my kvůli kompetencím, ale také vymýšlí další hříčky na probuzení. Je to dokonalý showman, ale to uvidíte později :-).
Pokračujeme v přednáškách...
Pohled po skončení další malé hříčky :-). Tyto věci jsme přesouvali od Cecka na tuto stranu ve dvou řadách, a aby to nebylo tak jednoduché, měli jsme propletené ruce takovým zvláštním způsobem, že to ani nedokážu popsat :-D. Protože nás to hodně bavilo, přesunuli jsme na druhou stranu i židle, na kterých jsme měli věci připravené :-).
Během víkendu jdeme také na procházku po okolí. Takové malé stádo :-).
A tady už je Cecek showman :-D. Hrajeme hru Riskuj! a atmosféra je dóst dobrá. Jsme v televizi, takže stále tleskáme, odpovídáme na otázky atd.
Tady visí bývalý moderátor Jan Rosák :-D.
Hrajeme proti sobě v družinách. Pokud se přihlásíme první a odpovíme správně, dostáváme bodíky. Naši "patroni" nás povzbuzují, každý svou barvu. Je to boj. Zelení jsou lehce pozadu a žlutí vyhrávají! :-)
Zase vzdělávání. Tady vidíte externí instruktorku Pavučiny - Slona.
José s Kaskadérem (zleva doprava) se snaží vysvětlit, jak překonají se svou družinou bažinu při cestě do klubovny. Ty špejle představují klády :-D. Šamanka přihlíží.
Během Metodiky zdravovědy jsme si také mohli šáhnout na anduláka a oprášit naše znalosti resuscitační :-D. Spanilku nejvíc bavilo rozepínat triko a odhalovat andulákovu hruď :-D.
Teď vypadá jako jeden z nás :-).
Strakonice, 7. - 9. prosince 2008
Sobotní fitka :-). Běháme po ledu a roznášíme dárečky do různých domečků.
Na téhle fotce zrovna jeden čouhá :-). A ty dva barevné lístečky vedle jsou dárečky :-).
Ještě druhá strana toužící po vítězství.
Při každé volné příležitosti jsme vytáhli kytary a pěli písně :-). Zleva: Klára, Béďa, Mechulinka, Prófa s kytarou a Píďalka s kytarou. Oba kytaristé jsou Jihočeši (ČB a Písek) a také patří k nám do žluté družiny.
Vůbec netuším, na co koukáme, ale asi je to zajímavé podle výrazů :-).
Zleva: hasicí přístroj, Sid a naši externí instruktoři - Pírko, Kllíček a Cvrček. Cvrček je z Brna, je to horolezec a určitě o vánocích nešplhal na Mont Blanc, to víme z jedné šílené hry, kdy jsme se mimo jiné museli naučit dvacet slov rumunsky a žonglovat se třemi předměty... Klíček nám přednáší o ekologii a hrála s námi také jednu zajímavou ekologickou hru, možná ji někdy taky zkusíme. Pírko mi zase připomíná kytarový Večer křupavých srdíček. To je písnička od Vlasty Redla, po které prahla většina zbylých instruktorů. Musela jsem si ji stáhnout :-D.
Právě probíhá večerní čajovna. Čas, kdy můžeme debatovat mezi sebou, s instruktory a nebo jen popíjet dobrůtky, které pro nás připravili. Zleva: Kaskadér, Maruška, Spanilka, Šamanka, José a Wanda. Spanilka studuje střední poštovní, to se mi hrozně líbí :-).
Bill s Péťou řeší nějaký problém :-). Péťa je naší další instruktorkou, jinak pracuje jako lékařka. Bill je jen další týpek, který by chtěl složit vůdcovskou zkoušku :-). A je s ním neskutečná sranda, dokáže vysmrkat Skákal pes tak, abych to poznala :-D :-D :-D.
Zátiší s punčem :-).
Ubohá malá kočička... Kdo nezná, pozná :-).
Večerní zábava byla na zajímavé fotky nejplodnější. Nejprve jsme měli staročeskou veselku, potom přehlídku vánočních zvyků i s dárečky k Mikuláši. Tady je Kaskadér se svým doplňkem :-).
Kecal. To je případ sám pro sebe :-). Přezdívka plně nevystihuje, jak móc je ukecanej! :-D Vést dialog je pro něj problém, protože ostatní nenechá moc dlouho mluvit. Také přijíždí na víkendy pozdě s tím, že se buď někde ztratí nebo stojí v zácpě :-). Je to taky hrozně pozitivní človíček a má blbý nápady. Třeba skákat velrybu na letiště :-D :-D.
Pokud se podíváte na stůl, uvidíte pravé posvícení :-). Jinak v popředí je Roubík s Kecalem.
Spustila dechovka a už se hopsá polka :-).
Když chybí chlapi, děvčata si vystačí :-D.
Kecal se tak urputně soustředil, až Sylvénovi přišláp pantoflíček. Jak dopad vidíte sami :-D.
Tohle je Pizzi. Další skvělý pozitivní, usměvavej človíček :-).
A ještě jednou po přeměně :-). Blond jí sluší, ne? :-)
Cecek losuje. V tu chvíli, kdy tam sedíme, netušíme co bude následovat, proto jen pasivně vyčkáváme. Jsou vybírány páry, pánové sedají na lavičku, slečny za ně do druhé řady. Mimochodem jsem byla také vylosována...
Začíná to vypadat nebezpečně. Šlehy s Píďalou uvěznili kluky do štaflí... A Cecek vysvětluje, že pánové chtějí být přijati do mysliveckého klubu, a proto musí projít zkouškou :-).
Dostali jsme náčiní a je nám všechno jasné... Nejdřív napatlat holicí pěnu....
... potom pomocí nože "oholit".....
... a umýt :-D :-D :-D. To byl šplouch...
Další zábava je předvádění živých obrazů s vánoční tématikou. Nechali jsme se totiž inspirovat Cimrmanem :-). José vypadá jako kulturista, ale co předvádí, to už nevím...
Prasátko patří k nim, takže to možná byla reklama na Kofolu. :-)
Holky jsou vánoční stromeček, to je mi jasné :-).
Další z instruktorů. Píďala s nerozlučným kamarádem noťasem :-). Přednáší nám Hospodaření a jde z něho největší strach. Pořád se totiž tváří hrozně neutrálně a najednou ti řekne, že ti něco nepodepíše :-). Ale jinak je samozřejmě fajn :-).
Slečna v červeném je Pískle. Většinu času o víkendu stráví v kuchyni se Zubem. Hraje výborně na kytaru a ovládá i jiné nástroje :-).
Při přehlídce vánočních svátků nás navštívil Mikuláš s čerty a andělem. Na povozu, taženým tímto ořem, nám přivezl hezké modré teplé heboučké dokonalé deky :-).
Čertíci...
... a andílek :-).
Pro začátek zveřejňuji jen první dva víkendy. Fotek je moc... :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pizi pizi | E-mail | 17. listopadu 2008 v 16:29 | Reagovat

ahoj beruško! došla sem na tvoje vzpomínání na víkendy a zírám:-) hezky sem si s tvýma popisama a fotkama krásně zavzpomínala... :-) měj se báječně!!!! pizi

2 Peggy Peggy | E-mail | 24. listopadu 2008 v 14:54 | Reagovat

Ježiši děkuju moc :-). To zahřeje u srdíčka :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama