Máme tady nový rok...

9. ledna 2008 v 1:32 | Peggy |  Off topic
Musím uznat, že jsem lehce pozadu, protože nový rok tady máme už devět dní, ale až teď jsem našla sílu psát delší článek. Zatím si myslím, že by mohl být delší, bohužel jsem u druhé věty :-D.
Tak co? Jaký byl rok předchozí, 2007? A teď myslím hlavně z pohledu velešínského roverského kmene Geniálně zvláštních a zvláštně geniálních E.T. z Tee-pee Pýtý. Můj osobní názor je, že to bylo teda dost slabý! :-D Kronika je prázdná, protože není moc zážitků, které by se dali archivovat. Kromě Kapky a několika málo výprav či schůzek, jsme se skoro nesešli kvůli pořádnému zážitku. Pařby v restauračních zařízeních jsou sice veselé, ale taky to není všechno. My se zvládneme bavit i jinak. Takhle zkusit něco nového, neobvyklého, zajímavého, to by bylo!
Aktivita není stále příliš uspokojivá... I když možná kecám. Sylvén se spolu se mnou vydala na cestu k dosažení vůdcovské zkoušky, Úža projevila zájem o tábor. To už je dobrý začátek :-). Uznávám, že nemáme zrovna teď v období maturit a plesů tolik času, kolik bychom na vyvíjení aktivity potřebovali, ale středisko se nám díky tomu pomalu rozkládá pod rukama. Drží už jen na slaboučkých nitkách, které se trhají a my (Kvítko a já) za to nemůžeme, taky nestíháme.
To jsem zalétla k celému středisku, ale i náš kmen by potřeboval pustit žilou :-D. Trošku probrat k životu, nabrat novou sílu, motivovat. Stále se hlásíme ke skautské organizaci, kolik z nás se nad tím pozastavilo? Kolik z nás myslí na skautské zákony a na slib, který jsme plnili v nádherné přátelské atmosféře? A co tři základní principy skautingu? Nový rok je k takovým úvahám jako stvořený (i já se určitě zamyslím, trošku jsem se svým textem motivovala :-D), tak bych vám doporučovala využít ho. Zeptejte se sami sebe, co ve skautingu hledáte, čeho byste chtěli dosáhnout. Co pro vás skauting znamená a co pro vás znamená náš roverský kmen?
Ráda bych ještě jednou veřejně mezi námi přivítala novou členku, odvážnou Stáničku :-). Už jsem ani nedoufala, že do roverského kmene je taky možné přibírat nové nadšence. V tomto věku je spíš častější opak, lidé odcházejí. Nejsem si jistá proč. Vrtá mi to hlavou a ztracené duše bych brala všemi deseti zpátky, tedy pokud by o to samy stály. Nemá cenu udržovat mezi sebou člověka, který očividně zájem ztratil navždy :-(. Trošku jsem se rozesmutnila...
A tak abych to nějak shrnula na hromádku :-). Mým velkým přáním by byla lepšatější komunikace mezi námi. Kdybychom si dokázali říct: "Jo tohle bylo dobrý, zopakujem to," nebo "A příště bychom mohli podniknout tohle...". Když už komunikace nepřinese nic vám, mně určitě. Budu zase cítit, že tady někdo je, kdo má zájem, někdo, kvůli komu je dobré středisko držet nad vodou. Budete mi tak dodávat chuť plánovat nová setkání, dokonce i chuť vést děcka. A pokud po mně začnete sami házet nápady, tak se štěstím rozteču :-).
Doufám, že si tento kratičký článeček prostudujete a napíšete mi nějaký názor do komentů. I já si ho prostuduju (protože ráno moudřejší večera nebo ještě časnějšího rána) a zamyslím se nad svými otázkami. Jen mi držte palce, ať délkou svého zatím imaginárního komentáře nepřesáhnu článek samotný :-D.
Peggy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Had Had | 9. ledna 2008 v 22:57 | Reagovat

Co dodat...

Nezbívá mi nic jiného než s Tebou souhlasit. Jen doufám, že si  v tomto hektickém půlroce najdu aspoň trochu času, abych ho mohl strávit s Váma...

2 Sysuska Sysuska | E-mail | 12. ledna 2008 v 13:27 | Reagovat

ahojky Pegguš,dobrý článek,dost věcí k zamyšlení.Určitě je fajn zjistit proč vlastně kdo z nás začal se skautingem co si od toho sliboval na začátku a co ted. Chtěla bych jen říct, že jsem hrozně ráda že naše středisko existuje a doufám,že se konečně zbercháme aspon k tomu aby nepropdlo "peklu" a tím my myslím my všichni:) Lidé přicházejí a odcházejí ale zdravé jádro zůstává, ne:) tak se do toho musíme dát!!!!!!!!! A ten tábor musíme udělat, pomůžu jak budu moct!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama