Leden 2008

Achmed

17. ledna 2008 v 23:22 | Peggy |  Off topic
Opravdu jsem si nemohla pomoct... Odkaz na tohle videjko mi poslal Doktor, je to sranda, jukněte se :-).

Doklady v účetnictví

12. ledna 2008 v 12:34 | Peggy |  Užitečné vědomosti
Na stránkách skautské spisovny jsem našla šikovný metodický list k dokladům v účetnictví. Bohužel je v pdf, takže ho nechci předělávat. Jestli máte chuť konečně zjistit, jak to s těmi doklady opravdu je, tak si najděte na této stránce dle aktivity Hospodaření - hledat - Metodický materiál - 8. metodický list 08 a stahujte :-).
Kromě dokladů v účetnictví zde najdete spoustu dalších zajímavých věcí, doporučuju prostudovat:
  • formulář Cestovní příkaz aneb Cesťák
  • formulář Vyúčtování akce
  • 14. metodický list 15 - Účtování samostatně zúčtovatelných akcí

ROZCESTNÍK

12. ledna 2008 v 11:54 | Peggy |  Žblepty
První krůčky ke skautingu - tato rubrika je hlavně pro naše začínající členy a kohokoli, kdo by chtěl proniknout do tajů skautské organizace
Užitečné vědomosti - rubrika plná postřehů z vůdcovského kurzu a dalších šikovných věcí, které se hodí každému, kdo by rád do skautingu pronikl hlouběji
Off topic - článečky, které nemohu tématicky zařadit jinam

Stánička

12. ledna 2008 v 11:24 | Peggy |  Tak to jsme my!
Jméno: Stanislava Štindlová
Přezdívka: zatím jenom Stánička (pozn. admin.)
Zájmy: volejbal, četba a povídání s přáteli u sklenky vína
Oblíbené místo: škola samozřejmě :-D
Oblíbená hudba: všechno, co se dá poslouchat
Četba: dobrodružné
Oblíbené filmy a seriály: Ztraceni, Sněženky a machři, Ať žijí duchové, Saw a Hory mají oči :-)
Závislosti: radši neuvádět
IQ: ???
Zvíře, které se mi hnusí: hadi a šváby :-)
Zvíře, které mám rád: pes a Úža
Domácí mazlíčci: pes, kočka
Vztah k životu: optimista
Co studuji a co bude dál: Obchodku a potom se uvidí
O čem zrovna přemýšlím: o tom, jaký mám IQ

Tábor?

9. ledna 2008 v 1:49 | Peggy |  Aktuality
Už je nejvyšší čas začít přemýšlet o táboře 2008, a proto se vás ptám, mí milí, kdo by se rád zúčastnil, popřípadě je ochoten pomoci s plánováním a tak všelijak? Myslím tábor pro děcka, ale pokud nás bude dost, můžem si ho užít úplně stejně, nikdo nám v tom nezabrání :-D.
Cítíte vůni lesa? Támhle je týpko, tady hoří ohýnek. V lese švitoří noční havěť... Já už tam skoro jsem, takže hlašte své postoje. Březové kůry bude dostatek!

Máme tady nový rok...

9. ledna 2008 v 1:32 | Peggy |  Off topic
Musím uznat, že jsem lehce pozadu, protože nový rok tady máme už devět dní, ale až teď jsem našla sílu psát delší článek. Zatím si myslím, že by mohl být delší, bohužel jsem u druhé věty :-D.
Tak co? Jaký byl rok předchozí, 2007? A teď myslím hlavně z pohledu velešínského roverského kmene Geniálně zvláštních a zvláštně geniálních E.T. z Tee-pee Pýtý. Můj osobní názor je, že to bylo teda dost slabý! :-D Kronika je prázdná, protože není moc zážitků, které by se dali archivovat. Kromě Kapky a několika málo výprav či schůzek, jsme se skoro nesešli kvůli pořádnému zážitku. Pařby v restauračních zařízeních jsou sice veselé, ale taky to není všechno. My se zvládneme bavit i jinak. Takhle zkusit něco nového, neobvyklého, zajímavého, to by bylo!
Aktivita není stále příliš uspokojivá... I když možná kecám. Sylvén se spolu se mnou vydala na cestu k dosažení vůdcovské zkoušky, Úža projevila zájem o tábor. To už je dobrý začátek :-). Uznávám, že nemáme zrovna teď v období maturit a plesů tolik času, kolik bychom na vyvíjení aktivity potřebovali, ale středisko se nám díky tomu pomalu rozkládá pod rukama. Drží už jen na slaboučkých nitkách, které se trhají a my (Kvítko a já) za to nemůžeme, taky nestíháme.
To jsem zalétla k celému středisku, ale i náš kmen by potřeboval pustit žilou :-D. Trošku probrat k životu, nabrat novou sílu, motivovat. Stále se hlásíme ke skautské organizaci, kolik z nás se nad tím pozastavilo? Kolik z nás myslí na skautské zákony a na slib, který jsme plnili v nádherné přátelské atmosféře? A co tři základní principy skautingu? Nový rok je k takovým úvahám jako stvořený (i já se určitě zamyslím, trošku jsem se svým textem motivovala :-D), tak bych vám doporučovala využít ho. Zeptejte se sami sebe, co ve skautingu hledáte, čeho byste chtěli dosáhnout. Co pro vás skauting znamená a co pro vás znamená náš roverský kmen?
Ráda bych ještě jednou veřejně mezi námi přivítala novou členku, odvážnou Stáničku :-). Už jsem ani nedoufala, že do roverského kmene je taky možné přibírat nové nadšence. V tomto věku je spíš častější opak, lidé odcházejí. Nejsem si jistá proč. Vrtá mi to hlavou a ztracené duše bych brala všemi deseti zpátky, tedy pokud by o to samy stály. Nemá cenu udržovat mezi sebou člověka, který očividně zájem ztratil navždy :-(. Trošku jsem se rozesmutnila...
A tak abych to nějak shrnula na hromádku :-). Mým velkým přáním by byla lepšatější komunikace mezi námi. Kdybychom si dokázali říct: "Jo tohle bylo dobrý, zopakujem to," nebo "A příště bychom mohli podniknout tohle...". Když už komunikace nepřinese nic vám, mně určitě. Budu zase cítit, že tady někdo je, kdo má zájem, někdo, kvůli komu je dobré středisko držet nad vodou. Budete mi tak dodávat chuť plánovat nová setkání, dokonce i chuť vést děcka. A pokud po mně začnete sami házet nápady, tak se štěstím rozteču :-).
Doufám, že si tento kratičký článeček prostudujete a napíšete mi nějaký názor do komentů. I já si ho prostuduju (protože ráno moudřejší večera nebo ještě časnějšího rána) a zamyslím se nad svými otázkami. Jen mi držte palce, ať délkou svého zatím imaginárního komentáře nepřesáhnu článek samotný :-D.
Peggy

LEDEN 2008

7. ledna 2008 v 22:01 | Peggy |  Kalendář akcí
19. ledna 2008 - Country bál v Holubově
18. - 20. ledna 2008 - třetí víkend Pavučiny v Litoměřicích
22. ledna 2008 - Šárky maturák
26. ledna 2008 - Peggušky maturák