Hvězdná brána :-D

3. srpna 2007 v 21:05 | Peggy |  Off topic
Stargate neboli Hvězdná brána je můj hodně oblíbený seriál a o něco méně oblíbený film. Poslední dobou jsem na SG1 skoro závislá. Sleduju jednotlivé díly až do rána, a proto jsem se rozhodla, že vám o tom taky něco napíšu. Pokud se tedy nedíváte, určitě to zkuste :-D.
Ve filmu Hvězdná brána od režiséra Rolanda Emmericha nalezl v Egyptě v roce 1928 profesor Langford mimozemský artefakt - Hvězdnou bránu. Byla převezena na leteckou základnu USA, kde se nejlepší vědci a archeologové snažili rozluštit nápisy na kartuši, pod kterou byla pohřbena.
V devadesátých letech navštíví Catherine Langfordová, dcera objevitele brány, Dr. Daniela Jacksona - lingvistu a archeologa, zaměřeného na starověký Egypt. Daniel Jackson se tedy vydává na základnu a zjišťuje, že nápisy na kartuši není nutné přeložit, poněvadž jsou to hvězdné konstalace. Daniel identifikuje sedmý symbol, který se nachází úplně dole na kartuši - jsou to dvě postavy modlící se k pyramidě, nad níž svítí slunce. Otevře tak cestu na zcela neznámou planetu - Abydos.
Na film Stargate volně navazuje seriál se stejným názvem, ve kterém Daniel Jackson zjistí, že Hvězdná brána nevede pouze na Abydos. Objeví mapu hvězdných bran, které vedou na tisíce dalších světů. V SGC (StarGate Command) - velitelství Hvězdné brány, je zformováno devět SG teamů, které mají za úkol prozkoumávat další světy v galaxii, navazovat diplomatické styky, získávat spojence a technologie, které by pomohli Zemi v boji proti Goa'uldům.
Vlajkový team SG - 1 tvoří :
  • Jack O'Neill (Richard Dean Anderson)
  • Sammantha Carterová (Amanda Tapping)
  • Daniel Jackson (Michael Shanks)
  • jaffa Teal'c (Christoper Judge)
  • a Jonas Quinn (Corin Nemec), který vystřídá mého oblíbeného Daniela.
Seriál nás postupně seznamuje se spoustou planet a ras (např. parazitickou rasou Goa'uldů, která před tisíci lety odvedla lidi ze Země, aby je zotročila. S Tok'ry, kteří jsou pravým opakem Goa'uldů. Dále pak s Asghardy, Tollány a Antiky - staviteli Hvězdných bran...).
V roce 2004 zahájil vysílání seriál StarGate Atlantis, jež se odehrává souběžně s dějem StarGate SG-1 v galaxii jménem Pegasus. V seriálu SG Atlantis se rovněž setkáváme s dr. Zelenkou, kterého ztvárnil Čech - David Nykl. A má v seriálu opravdu hustý hlášky, dokonce ve své rodné řeči! Skoro jsem se lekla, když jsem mezi angličtinou najednou uslyšela i češtinu :-D.
Tak tohle je tým SG1. Opravdu drsňáci, že? :-D
A zde Hvězdná brána...
Co se skrývá za obrazem vodní hladiny :-D
Takhle vypadá SG1 v desáté sérii seriálu... Ta slečna se mi vůbec nelíbí :-D
Nakonec lidičkové z městečka Atlantis :-D
Breberky skrývající se v galaxii Pegasus - Wraithové.
Zajímavé odkazy:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FreeSiec FreeSiec | 24. února 2008 v 14:40 | Reagovat

jestli chcete nekdo vydet film Hvězdná Brana AFK OF THRUTH TAK SE KOUNITE NA http://mobilyty-sonyericsson.webgarden.cz/ Admin slibyl ze ho tam co nejdriv da On-Line ke schlednuti

2 dragsys dragsys | Web | 18. června 2015 v 18:20 | Reagovat

půjčky od soukromých osob praha ???

3 Kulbank Kulbank | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 2:37 | Reagovat

Lump armpit brings discomfort, hurts when clicking. To delay trip doctor should not. Seal under the muscle cavity may become cancer illness. But often it is result excessive use antiperspirants with aluminum, violation rules personal hygiene, increased sweating. Inflammation triggers narrow clothing, infected razor-affiliation, the infection.
<a href=http://armpit.info/i-have-a-lump-under-my-armpit-which-doctor-should-i-visit>i have a lump under my armpit</a>  
Discomfort under the arm, inflammation, lump getting warm? This is the abscess that will operated on, then drink antibiotics. first stage cost solutions, anti-inflammatory medicines. If the ailment switched to second stage, the required surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama