Legenda o vzniku našeho názvu :-D

22. července 2007 v 21:38 | Peggy |  Tak to jsme my!
Kdysi dávno pokrývaly prostor vedle kuchyně na skautské základně u Kachního rybníka nepropustné houštiny. Jednoho dne tam vtrhlo stádo divokých lidí s mačetami a sekačkami na trávu a vyhnalo původní obyvatele i s porostem. Určitě jste slyšeli o pampelišce, která vzala kořeny na ramena a utíkala pryč. Zbyl kruh.
Na kruhu se začalo brzy tvrdě pracovat. Ze země vyrostlo dvanáct tyčí, které se spojily. Nazvaly se Společenstvo tyče. Aby na ně nepršelo a neútočily na ně lesní potvůrky, překryli je lidé bílou plachtou. S bázní v očích je uctívali jako bohy.
No, a pak jsme přiletěli my - E.T. Nevěděli jsme, kde přečkáme noc. Moc jsme se báli. S domorodci jsme prohodili jen pár slov a oni nás ubytovali v nově vzniklém tee-pee.
Tak teď je naše! Jmenuje se Pýtý a náš rod se v něm už stihl rozmnožit z původních čtyř obyvatel na sedm. Našli jsme si i nové kamarády. Franta je sice tupej a dutej, ale je s ním sranda. Pepík je teplej a furt nažhavenej. Zato Jůlinka je zlatá. A jede po Frantovi, stejně jako Pepík.
U vchodu se nám uhnízdil obrovský křižák. Teď tam chytá mouchy a Mývala. Už aby ho dostal…
Tahle trošku trhlá legenda vznikla na táboře 2004. Už ani nevím, jak mě to napadlo. Poprvé jsme měli postavené týpko a roveři s rangers dostali možnost obývat ho. A ještě pro upřesnění, Franta je špalek, Pepík ohýnek a Julča sekyrka. S jejich pomocí jsme mohli pořádat opravdu kreativní kouřové dýchánky. Březová kůra je totiž opravdu skvělá :-D.
Peggy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama